Mateusz Kluza

 

 

 

 

 

 

MATEUSZ KLUZA | MUZYK SESYJNY

 

Witam na mojej oficjalnej stronie internetowej!
Zapraszam do miłego spędzania czasu
 właśnie tutaj :)

 

preloader
Trwa ładowanie treści...
news title Mateusz Kluza
preloader
Trwa ładowanie treści...
biography title Mateusz Kluza
preloader
Trwa ładowanie treści...
concerts title Mateusz Kluza
preloader
Trwa ładowanie treści...
projects_title
Ethno Garden

Ethno Garden- zespół instrumentalistów, studentów Akademii
Muzycznej w Krakowie i Katowicach, darzących szczególnym
zamiłowaniem muzykę z kręgów żydowskich, bałkańskich oraz ethno.
Opierając się na oryginalnych utworach oraz tematach tworzą oni
własne aranżacje. Ponadto zespół tworzy autorskie kompozycje, które
nawiązują do klimatu krakowskiego Kazimierza, gdzie Ethno Garden
rozpoczął swoją wspólną przygodę z muzyką.

Tęczowa Muzyka

Tęczowa Muzyka to profesjonalny zespół muzyczny specjalizujący się w koncertach edukacyjnych dla dzieci. Koncertuje w całej Polsce. Tworzą go krakowscy pedagodzy i muzycy sesyjni mający w swym dorobku koncerty z największymi polskimi gwiazdami sceny rozrywkowej.Głównym celem zespołu jest szeroko pojęte umuzykalnianie dzieci według idei Carla Orffa, niemieckiego kompozytora, twórcy słynnej kantaty „Carmina Burana” oraz „Musik fur Kinder” polegającej głównie na: - Słuchaniu muzyki - Ruchu przy muzyce - Grze na instrumentach - Śpiewie - Tworzeniu muzyki. Na swoich koncertach zespół wykorzystuje również amerykański system notacji muzycznej CHROMA NOTES - polegający na przypisaniu do każdego koloru tęczy konkretnego dźwięku, dzięki czemu do komponowania i grania można używać już nie tylko nut, ale również palety barw. Pomagają też w tym specjalnie zaprojektowane TĘCZOWE INSTRUMENTY !!! www.teczowamuzyka.com oraz www.teczowamuzyka.pl

 

Hubert Kowalski & ICON Orkiestra

Icon Orkiestra to zespół założony w 2007 roku przez Huberta Kowalskiego– kompozytora, dyrygenta, producenta muzycznego. W jego skład wchodzą głównie studenci i absolwenci Krakowskiej Akademii Muzycznej. Orkiestra specjalizuje się w wykonywaniu muzyki filmowej i rozmaitych współczesnych gatunków muzyki rozrywkowej - od popu do jazzu.
Muzyków ICON Orkiestra łączy wspólna pasja, wrażliwość i przekonanie, że muzyka nie jest jedynie przestrzenią dźwięków, ale rzeczywistością, która może otwierać człowieka na prawdziwe Piękno.     www.icon.manifo.com

W orkiestrze ICON gram od samego początku na kontrabasie ( tutti )

Muzylek Moni

Centrum Edukacji Artystycznej Muzylek Moni to krakowska firma specjalizujaca się w warsztatach muzyczno-teatralnych dla nauczycieli, rodziców oraz dzieci.

Współpracuję z Muzylkiem już od wielu lat, a zajmuje się tam dokładnie:
-kompozycją muzyki i piosenek
-edycją i składem nut
-prowadzeniem zajęć rytmicznych dla dzieci
-moderowaniem serwisu www

Bum Bum Rurki / Boomwhackers

Bum Bum Rurki to strojone plastikowe tuby. Wspaniała zabawka i instrument w jednym, który bawi, uczy, rozwija muzycznie i fizycznie. Wspaniałe narzędzie do tworzenia i szkolenia zespołów (nie tylko muzycznych) na płaszczyźnie współpracy. Dzięki zastosowanemu systemowi kolorów Chroma-Notes gra z nut jest przyjemnie prosta i pomaga w łatwy i skuteczny sposób przyswoić sztukę zapisu nutowego nawet małym dzieciom. Szeroki wybór akcesoriów i nieograniczone możliwości zastosowania pozwalają na wykorzystanie Bum Bum Rurek / Boomwhackers w wielu sytuacjach.

Dla Bum Bum Rurek opracowałem ( wybór utworów i skład nut ) śpiewniczek z popularnymi piosenkami i melodiami dla dzieci.

www.bumbumrurki.pl

Piotr Pałka & Voce Angeli

Chór Voce Angeli (Głosem Anioła) powstał 10 października 1999 roku w Krakowie. Założycielem i dyrygentem chóru jest Piotr Pałka, absolwent wydziału Edukacji Muzycznej Akademii Muzycznej w Krakowie, kompozytor, dyrygent, producent muzyczny. W jego skład wchodzą studenci i absolwenci krakowskich uczelni. Chór wykonuje muzykę religijną i świecką, głównie à capella. Szczególne miejsce w naszym repertuarze zajmują kompozycje i autorskie opracowania naszego dyrygenta. Chórowi towarzyszy Krakowska Orkiestra Dell Arte.

Z Piotrem,z chórem Voce Angeli, a także z orkiestrą Dell Arte współpracuję od wielu lat grając na kontrabasie.

Bliżej Przedszkola

BLIŻEJ PRZEDSZKOLA to ogólnopolski miesięcznik dotyczący wychowania i edukacji dzieci w wieku przedszkolnym, skierowany do nauczycieli, specjalistów i rodziców. Czasopismo jest obecne na rynku od 2001 roku. Dzięki współpracy z największymi autorytetami z zakresu wczesnej edukacji – specjalistami, naukowcami, twórcami programów edukacyjnych oraz praktykami, miesięcznik stara się odpowiadać na bieżące potrzeby rynku edukacyjnego i kładzie duży nacisk na praktyczne rozwiązania, ułatwiające nauczycielom codzienną pracę. Dla Bliżej Przedszkola :
-współredaguję kącik Tęczowej Muzyki www.blizejprzedszkola.pl/teczowamuzyka
-tworzę podkłady muzyczne do publikacji książkowych
-współprodukowałem jingla promujące platformę edukacyjną Bliżej Przedszkola
 

Teatr im. Juliusza Słowackiego w Krakowie

W Teatrze Słowackiego występuję w sztuce "Pacjent EGBDF" grając na kontrabasie.

Niezwykle interesująca sztuka cenionego i bardzo chętnie oglądanego na naszych scenach dramatopisarza brytyjskiego, zdobywcy Oskara za scenariusz Zakochanego Szekspira. Jej akcja dzieje się w rosyjskiej „psychuszce” – szpitalu psychiatrycznym, w którym obok autentycznie chorych przetrzymuje się dysydentów, ukaranych w ten sposób za opór stawiany władzy. Wielką atrakcją spektaklu jest orkiestra kameralna odgrywająca bardzo istotną rolę w jego fabule i wykonująca na żywo kompozycje słynnego amerykańskiego twórcy André Previna, laureata czterech Oskarów za muzykę do filmów Gigi,Porgy and Bess, Słodka IrmaMy Fair Lady.

Banshee

Banshee to zespół grający nowoczesną muzykę celtycką. Banshee to grupa ambitnych ludzi. Banshee to energia potrzebna na radzenie sobie z trudami dnia codziennego. Banshee to szukanie pięknej formy dla bogatej treści. Muzyka celtycka w ich rozumieniu to połączenie tradycyjnych brzmień Celtów z nowoczesną aranżacją i porywającym rytmem.

Z zespołem Banshee współpracowałem jako gitarzysta basowy i członek "burzy mózgów" przy tworzeniu kolejnych utworów :)
Ogrom zagranych koncertów w całej Polsce i nie tylko, tysiące fanów, masa przygód, żartów i niesamowitych historii to tylke niektóre wspomnienia, które z perspektywy czasu każą mi ,z nieukrywaną wcale nutą sentymentu, mówić o Banshee " Stare Dobre Czasy " :)

www.banshee.art.pl

 

Absonic

Dla wydawnictwa ABSONIC miałem przyjemność pracować ( skład nut ) podczas tworzenia pierwszego tego typu śpiewnika kolędowego w Polsce
pt. Kolorowe kolędy - Kolędy na Bum Bum Rurki lub instrument klawiszowy

Gra z nut jeszcze nigdy nie była tak łatwa! Dzięki kolorowym nutom odpowiadającym kolorom rurek granie jest intuicyjne, a przy okazji pozwala utrwalić nazwy dźwięków na pięciolinii. Można zatem akompaniować sobie Bum Bum Rurkami do śpiewu uderzając rytmicznie rurką o takiej nazwie jak nazwa chwytu, a także zaprosić do wspólnego muzykowania gitarzystę lub innych instrumentalistów. Do książki załączone są niewielkie naklejki, których kolory odpowiadają kolorom nut. Przyklejając je na klawisze keyboardu, cymbałków bądź dzwonków chromatycznych ułatwimy granie początkującym muzykom. Kolejną atrakcją są kolorowanki i zagadki dla najmłodszych. W śpiewniku znajdują się tradycyjne kolędy i pastorałki w języku polskim, a także angielskie oraz utwory z repertuaru Arki Noego. Bardzo ciekawa propozycja świąteczna dla najmłodszych i ich rodzin.

Mateusz Kluza Band

Mateusz Kluza Band to mój autorski projekt z muzyką instrumentalną i liryczno - poetycką do tekstów różnych moich ulubionych poetów ( Ewa Lipska, Ks.Twardowski, C.K.Norwid, A.Zagajewski, D.Bochenek, M.Lermontow, i wielu innych )

To projekt do którego mam ogromny sentyment i wiele miłych wspomnień, nie tylko muzycznych :)

 

 

 

 

Ethno Garden
Tęczowa Muzyka
Hubert Kowalski & ICON Orkiestra
Muzylek Moni
Bum Bum Rurki / Boomwhackers
Piotr Pałka & Voce Angeli
Bliżej Przedszkola
Teatr im. Juliusza Słowackiego w Krakowie
Banshee
Absonic
Mateusz Kluza Band
preloader
Trwa ładowanie treści...
photo_title photo_icon
preloader
Trwa ładowanie treści...
audio_title audio_icon
preloader
Trwa ładowanie treści...
video_title video_icon
preloader
Trwa ładowanie treści...
contact title Mateusz Kluza
preloader
Trwa ładowanie treści...